אוכל איכותי לכלב והחתול לחיים טובים יותר

הכלבים ו/או החתולים שלנו לרוב יהיו בעלי חיים הגדלים אתנו בתוך הבית ועל כן גם רמת החשיבות שלהם בעינינו היא גבוהה. אנו מתייחסים אליהם כאל נשמה נוספת בבית ואל בני משפחה נוספים שאנו דואגים להם ממש כמו הילדים שלנו. בדיוק כשם שאנו מקפידים על מה אנו אוכלים כבני אדם, חשוב להקפיד על סוג האוכל שאנו נותנים לכלבים ולחתולים שלנו על מנת שאלה יחיו טוב יותר ואף יאריכו חיים.

ברמה הבסיסית – מה חשוב שנשים לב כאשר נותנים אוכל לכלב/לחתול שלנו?

לכל כלב/חתול יש את סוג האוכל המתאים ביותר עבורו. סוג זה של אוכל מתאים לא רק בשל טעמו את הכלבים (בשר, דגים, ארנבת וכו') אלא גם בהתאם למאפייניו הגופניים של בעל החיים: גור, בוגר, גדול, קטן, פרוותי, גזע הכלב/החתול וכו'. כשאנו קונים אוכל לכלב/החתול שלנו חשוב לנו לשים לב קודם כל שהוא באמת אוכל את האוכל ולא נגעל ממנו או לא אוהב אותו. אם אחרי יום של התרגלות הוא פשוט לא אוכל הוא כנראה לא יכול לאכול את הסוג הזה של האוכל שהבאתם לו. כמו כן גם במידה והכלב/החתול אכל את האוכל שקניתם לו יהיה עליכם לשים לב שהוא אינו מנשיר שיער, שהוא עושה צרכים בצורה נקייה ללא מאמץ רב מבדרך כלל, שהוא אינו מקיא, נחנק או מפתח אלרגיה כלשהי.

מהו אוכל הנחשב איכותי לכלבים ולחתולים שלנו?

אוכל איכותי לכלב/החתול שלנו בבסיסם צריכים להכיל ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים החיוניים להם לצמיחה, לשמירה על הבריאות ולאריכות ימים כמובן. כלב/חתול שאינם אוכלים נתון או אוכלים מזון מוזל מדי שבו נעשה יותר מדי שימוש בתחליפים שונים לבשל או בדגני תירס במקום אורז/שיבולת שועל, הרי שאלה עשויים לפגוע בו בטווח הארוך בשל תזונה לקויה. לעומת זאת, מזון בעל מרכיב בשר איכותי המהווה את עיקר הפורמולה של האוכל כמו עוף, כבש או דגים למשל צריך להיות מזון איכותי.

על מה אנו נשענים בדרך כלל בבדיקת מזון שאנו קונים בישראל?

כשנרצה לבדוק מהו טיב המזון שאנו קונים אנו לרוב נישען על הנתונים הכתובים על האריזה, על שם החברה המייצרת את המוצרים ומה אנו יודעים עליה וכמה היא נחשבת לטובה וכמובן היכן מייצרים את המזון.

מה לגבי אלרגיות?

חשוב לבדוק את תגובות הכלב/החתול שלכם בבחינת אוכל חדש שאתם נותנים לו. התגובה לא חייבת להיות מידית ויכולה להיות גם אחרי כמה ימים של אכילת המזון החדש. בדקו שאין תגובות אלרגיות שונות בעקבות האוכל.

הכמות המומלצת לכלב/החתול שלנו:

כלב בוגר צורך בדרך כלל בין מנה לשתיים של מזון ביום ואילו לגבי החתול כדאי להתייעץ עם הווטרינר שלכם. כמובן שכמות המזון תלויה בגזע הכלב/החתול, בגילם, בגודל הפיזי שלהם וכו'.