איך בוחרים אוזניות?

מהפכת הטאבלטים והסמארטפונים מביאה את רובנו המוחלט לידי שימוש אינטנסיבי יותר במכשירים אלו בכל מקום בהם אנו נמצאים (ובואו נודה שחלקנו משתמשים בהם אף כשאנחנו מבלים בבית השימוש). עקב כך נולד הצורך להאזין לקול הבוקע ממכשירים אלו (סרטונים, מוסיקה ועוד). אנו מעוניינים ליהנות מהתועלות והיתרונות שיש למכשירים אלו להציע, אך מבלי להטריד את סביבתנו. ניתן לעשות זאת על-ידי שימוש באוזניות איכותיות. המשיכו לקרוא כדי ללמוד איך לבצע בחירה טובה יותר של אוזניות.

 

סוג האוזניות ותצורה

בוודאי תתעניינו לדעת שהחלוקה הנפוצה ביותר של אוזניות בימינו היא החלוקה של 3 סוגים – המתייחסת לצורתן הפיסית:

  • אוזניות כפתור – נכנסות אל תוך האפרכסת. כוללות רכיב סיליקון קטן המקשר בין האוזניות והאוזניים.

  • אוזניות אחורי צוואר – בעלות רצועת היושבת העל העורף ורמקולים הצמודים לכל אוזן.

  • אוזניות קשת – יחידה המורכבת מקשת היושבת על האוזן. אוזניות אלו צמודות אל האוזן, גדולות יותר ומכסות את האוזן כולה.

אוזניות בלוטות'

בשנים האחרונות, הופכות אוזניות בלוטות' לפופולאריות ונפוצות למדי, ואינן מצריכות חוט מקשר בינן לבין המכשיר. מספר המשתמשים באוזניות מסוג זה הולך וגדל ובעיקר לאחרונה, שכן רבים ממחזיקי האייפון החדש משתמשים באוזניות AirPods, המזכירות את הישנות והמוכרות – ומגיעות עם מכשירי אפל.

 

ניתן למצוא בשוק של ימינו דגמים מוצלחים רבים של אוזניות בלוטות', כולל אוזניות תוך-אוזניות. בבואכם לרכוש אוזניות כאלו, וודאו כי הן מתחברות בקלות יחסית למכשירכם ובעלות פעולה חלקה.

אוזניות עם ביטול רעש

ניתן למצוא כיום דגמים שונים של אוזניות עם ביטול רעש. אוזניות אלו משדרות גלי קול המבטלים רחשים שונים המגיעים מהסביבה; בכך הם מקטינים משמעותית רעשי רקע שתמיד שם. אוזניות אלו מתאימות להאזנה בסביבות רועשות אולם ראוי להבין כי טכנולוגיה זו נמצאת עדין בחיתוליה וכי הרעשים המבוטלים הם בעיקר אלו העקביים והמונוטוניים יותר.

תכונות חשובות של אוזניות שכדאי להכיר

בטרם אתם רוכשים אוזניות, רצוי שתכירו מספר תכונות שאולי תרצו לקחת בחשבון:

  • הספק: על-מנת ליהנות מסאונד ברמה הגבוהה ביותר, בדקו את הספק הכניסה של האוזניות. ככל שיהיה מדובר בהספק גבוה יותר, איכות הצליל ועוצמתו יהיו משופרים.

  • חומרי ייצור: לא לכולנו יש שמיעה זהה, ועל כן, פלסטיק מתרחב יהווה יתרון בהרכבת האוזניות על הראש. שילוב חומרים באיכות גבוהה גם תוסיף לגמישות האוזניות, כמו גם לרמת אטימה גבוהה של האוזן.

  • בידוד רעש: סוגים מסוימים של אוזניות מאפשרות בידוד מרעשים חיצוניים – בעזרת כריות איכות לאוזניים או ג'ל מיוחד באוזניות כפתור. מחפשים אוזניות קשת המאפשרות בידוד רעש חזק? אולי תרצו לבחור באוזניות בעלות פילטר רעש פעיל המופעל על-ידי סוללות אוזניות אלו מיועדות לנסיעות בעיקר.

  • מיקרופון ולחצני שליטה – אוזניות איכות כוללות לרוב מיקרופון. אוזניות חוטיות כוללות מיקרופון על החוט ואילו באוזניות האלחוטיות הוא נמצא על גוף האוזניות. וודאו כי המיקרופון כולל נטרול רעשי הד. ישנם אוזניות המאפשרות שליטה מוחלטת על העוצמה בעזרת גלגלת על האוזניות.

  • בדגמים האיכותיים יותר של אוזניות ניתן למצוא כריות עדינות המקלות על האוזן ומאפשרות שמיעה או ניהול שיחות למשך זמן רב – ללא הרגשה של אי נעימות. לפני שאתם רוכשים את האוזניות שלכם, כדאי לכם להשקיע עוד מעט זמן ומאמץ באיתור תוספות שעשויות לשפר את חוויה ההאזנה שלכם.