איך בוחרים ציוד כמו מיטת תינוק?

תינוקות בשנותיהם הראשונות ישנים כמובן במיטה המיועדת לתינוק. מיטת תינוק אמורה לעזור לתינוק להירגע בתקופת הסתגלותו לעולם החדש והמוזר אליו הגיח יום אחד מהרחם החמימה והמגנה של אימו. על כן, הל המיטה להיות עם גוונים מרגיעים ואלמנטים נלווים המעניקים תחושת שקט ושלווה. ניתן כיום למצוא  מיטות תינוק בעיצובים שונים ומסוגים שונים. מיטת תינוק הכרחית עבור העולל, על אשר הוא יכול ללכת בעצמו ולרדת מהמיטה לרצפה – שלב בו עליו לעבור למיטת ילדים המתאימה לגילו ולשלב התפתחותו.

חדר תינוק – מה צריך להיות בו?

ראשית, עלינו להתייחס לצרכים בסיסיים והכרחיים: מיטת תינוק, ארון לבגדים, שידת החתלה. אפשר גם למקום מיטה או כורסה להורה שנמצא ב"משמרת" על התינוק. אלו הם הפריטים הבסיסיים ביותר עבר חדר התינוק; עם זאת, הורים רבים אינם מסתפקים בזאת, כי אנו חיים בתרבות השפע, שבה אנשים רוצים עוד ועוד – כיוון שיותר, מבחינתם, מעיד על עושר ואהבה המורעפים על העולל הרך, לדוגמה: וילונות, שטיחים ואבזרי קישוט נוספים.

איך בוחרים ציוד כמו מיטת תינוק?

לא קל לבחור רהיטים שיוצבו בחדר התינוק שלנו, אך התהליך אינו שונה משמעותית מבחירת רהיטים עבור חדרים אחרים בדירה. המטרה העיקרית היא ליצור סביבה בטוחה נינוחה ונעימה. על המיטה לכלול מזרן איכותי ונוח לתינוק, שכוללת הגנה גבוהה ויציבה למניעת נפילה. על הפעלת חלקי המיטה להיות קלה ושקטה – עבור התינוק ועבור ההורים. את השידה יש להתאים לגובה ההורים ולכלול מזרון קל עבור התינוק. גם על הפריטים האחרים להיות רכים ומוגנים ולהתאים גם לשלבי הזחילה של הילד, שעשויה להגיע במהירות רבה

עוד על מיטת תינוק

מיטת תינוק באיכות גבוה תשרת אתכם במשך זמן רב ותעניק לכם ביטחון בהלנת הילד והילדים שיגיעו אחריו. כדאי לבחור מיטה עם שליטה פשוטה על גובה המעקה, כדי למנוע מצבים בהם התינוק מסוגל לרדת או ליפול ממנה אל הרצפה. גם המזרן הוא אלמנט חשוב כאן: יש לבחור כזה המאפשר שינה נוחה ונעימה.

מה חשוב לבדוק ברהיטי תינוקות

יש לכם תקציב לרכישת ציוד ופריטים לחדר התינוקות שלכם? נראה שזה הזמן להבין ולהחליט מה חשוב יותר ממה – ולתעדף.

 

וודאו כי כל פריטי הריהוט עשויים מחומרי גלם איכותיים וללא רכיבים רעילים; כך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהרך הנולד לא ינשום אדים רעילים וכי המיטה עליה הוא ישן בטוחה עבורו.

 

וודאו כי כל הרהיטים בחדר התינוק יציבים. מבקשים לרכוש מיטת תינוק? בדקו שהיא אינה מתנדנדת, אלא יציבה מכל צדדיה – ללא התפשרות, גם במחיר של מיטה יקרה יותר. זכרו: בטיחות התינוק שלכם נמצאת כאן על כף המאזניים.

 

וודאו כי יש אחריות מלאה על מיטת התינוק, כמו גם על רהיטים אחרים שאתם מתכוונים להציב בחדר התינוק. בררו את אורך תקופת האחריות וזכרו כי משך התקופה עשוי להיות שונה ממוצר אחד לאחר. בדקו אפשרות להארכת האחריות בחנות. תוכלו תמיד לברר, טרם הקנייה, מה האחריות כוללת – חשוב להסיר כל אי בהירות בנושא.

 

בטיחות ותקינות חשוב לבדוק לא רק עבור ריהוט, אלא עבור כל פריט המיועד לתינוק, כמו המזרן; לגבי המזרן יש לוודא שהוא עמיד במצבי דליקה ותוך עמידה בתקנים ישראלים חשובים.