לפני שרוכשים בלנדר מבינים את המפרט הטכני

 

בלנדר הוא מכשיר חשמלי שימושי שיש כמעט בכל בית היום. ישנם בלנדרים קטנים שעוזרים לנו לרסק אוכל לאנשים מבוגרים, או כדי להכין מרקים סמיכים וטעימים. לצד בלנדרים קטנים יש בלנדרים גדולים יותר המשמשים אותנו להכנת מאכלים, רטבים, שייקים ואינספור דברים שאפשר לעשות אתם במטבח כדי לייצר אוכל ושתייה, מרקמים שונים ותוספת למאכלים. למעשה, ישנם מנות רבות המוגשות במסעדות למשל, כאשר חלק מתהליך ההכנה שלהן או של הרוטב שלהן עובר קודם דרך הבלנדר. אם כן, לאחר שהבנו את חשיבות הבלנדר בכל בית, כדאי שנלמד כיצד לקנות בלנדר בצורה נכונה.

רכישת בלנדר בארץ או בחו"ל?

רכישת מכשירי חשמל מחברה לא מוכרת יכול להיגמר באסון. אתם עשויים להפסיד כסף ולהיתקע באינספור תקלות מבלי שיהיה אבא ואימא למוצר. כמו כן אינכם יודעים כיצד ייצרו את המוצר והאם הוא עומד בתקנים הנדרשים למכירת מכשירי חשמל בישראל. לדוגמה: מכשירי חשמל רבים שאנו מזמינים (גם בלנדר לצורך העניין) מגיעים מארה"ב שם החיבור לחשמל הוא שונה מאשר באירופה והמתח החשמלי בארה"ב הוא 110 וולט, כאשר בישראל המתח עומד על כ-220 וולט. לכן מכשיר חשמלי שאינו עומד בתקן התומך בשקעים עם מתח גבוה עשויים להיות לא טובים ולא מתאימים. במקרים מסוימים אפילו לגרום לקצר ולשריפה חס וחלילה.

כמה עולה לי בלנדר?

בלנדרים ידניים קטנים עשויים לעלות גם עד 100 שקלים לכל היותר. בלנדרים גדולים יותר יכולים לעלות בין כמה מאות שקלים לכמה אלפי שקלים. ככל שהבלנדר יותר משוכלל, עם מגוון מהירויות ולמגוון שימושים כך המחיר שלו עולה. ישנם עוד פרמטרים המשפיעים על המחיר אך לא רק על המחיר אלא גם על אופן השימוש של הבלנדר. במידה ואתם רוצים בלנדר קטן לריסוק אפונה למרק למשל, בלנדר ידני קטן מספיק לכך. במידה ואתם רוצים להכין שייקים בבית תוכלו לרכוש בלנדר ב300-400 שח וזה יכול להספיק לכם. בלנדרים תעשייתיים עולים יותר.

חשוב להבין את המפרט הטכני:

  • יצרן – יש אינספור יצרניות לכל סוג של מכשיר חשמלי. כך גם לבלנדרים. כאשר אתם מתעניינים בבלנדר מסוים, פתחו לרגע את דפדפן האינטרנט ובצעו חיפוש על החברה היצרנית, קראו עליה וראו עד כמה היא אמינה.

  • מהירויות שונות – מהירויות שונות מתאימות לסוגים שונים של שימושים. כדאי לבדוק כמה מהירויות שונות יש לבלנדר שלכם.

  • נפח מיכל – הנפח של המיכל משפיע על הכמות של התכולה בבלנדר. יותר נפח = יותר תכולה של מזון/ יותר שייק, יותר רוטב, יותר שמנת וכו'.

  • הספק – ההספק הוא בעצם עוצמת הבלנדר. הוא נמדד בוואט. ככל שהוואט גבוה יותר כך המנוע של הבלנדר עוצמתי יותר ויכול להתמודד עם חומרי הגלם טוב יותר.

  • תכונות נוספות: לחלק מהבלנדר שתתעניינו בהם יש תכונות נוספות המייחדות את אותו בלנדר. יש לדוגמה בלנדר שעמיד בחום, בלנדר אחר שמאדה מזון ועוד.

 

לסיכום; כאשר אתם באים לרכוש בלנדר חשוב לבדוק את המאפיינים הטכניים של המוצר, את התכונות שלו, המאפיינים שמייחדים אותו מול בלנדרים אחרים ועוד. חשוב לבדוק גם את החברה היצרנית והאחראיות הניתנת לכם על המכשיר. לבסוף יש להתייחס גם למחיר כמובן. אינכם צריכים בלנדר באלפי שקלים לשימוש ביתי. מצד שני בלנדר ביתי פשוט לא בהכרח יתאים למסעדה שלכם.