מה חשוב לדעת כשקונים מקרר

המקרר הוא ללא ספק מהמכשירים החשמליים החשובים בבית; הרי בדיוק אליו אנו מגיעים כאשר עולה בנו הצורך במזון מנחם וטעים – בין אם מדובר במרק מארוחת הערב של אתמול, בגלידה מתוקה להחריד או בכל פריט אחר שעשוי להעלות לנו את מצב הרוח, ולו במעט.

לפני שקונים מקרר, חשוב לבצע מדידות על-מנת לוודא התאמה בסיסית – למשל, של רוחב דלת הבית דרכו על המקרר לעבור. גם כיוון פתיחת הדלת חשוב עד מאוד; מקרר עם דלת הנפתחת בצד הקיר עשוי לפתיחה. במרבית המקרים, ניתן להחליף את כיוון דלק המקרר, אולם כדאי לברר עניין זה בחנות, טרם הרכישה.

כמה דלתות צריך במקרר?

מקפיא תחתון, מקפיא עליון, אולי דלת ליד דלת? ישנם סוגים שונים של מבנים של מקררים. תא הקפאה עליון אמנם נוח לגישה, אך זה מגיע על חשבון הנוחות כאשר ניגשים למדפים התחתונים יותר. מקפיא תחתון? העניין הפוך: תאי הקירור אמנם נוחים לגישה, אולם אל תא ההקפאה יהיה פחות נוח לגשת. עליכם להחליט היכן נעשה מרבית השימוש שלכם במקרר; אם רוב השימוש הוא בתאי הקירור ופחות במקפיא, נראה שטוב תעשו אם תבחרו מקרר עם מקפיא תחתון. כאשר מדברים על מקרר דלת לדלת, אנו יודעים שמדובר במקרר יפה ומרשים, עם גישה נוחה הן לתא ההקפאה והן לתא הקירור, כאשר לרוב תקבלו גם טכנולוגיות כגון יצירת קוביות קרח, מוזג מים קרים ואחרים; עם זאת, מקרר מסוג זה הוא בעל מדפים צרים יחסית והוא גם עבה לעומת מקררים רגילים.

בואו נדבר על קיבולת

הנפח המומלץ למשפחה ממוצעת הוא בסביבות 500 ליטר – מה שכולל את תא הקירור ואת תא ההקפאה. לעתים יצרנים מציינים את הנפח ברוטו, אולם עליכם יהיה לברר את הנפח נטו – שזה נפח החללים הפנימיים המאפשרים אחסון מזון.

נוחות האחסון – חשוב, אז אל תוותרו

בדקו את המדפים שבתוך המקרר ואת האפשרות לשנות ולארגן אותם מחדש. לא כל מקרר כולל אפשרויות לשינוי והתאמה של מיקומי מדפים ועל כן החשיבות הרבה בבדיקה שהסידור מתאים לכם, ובעיקר אם אתם מאחסנים במקרר קופסאות וסירים גדולים. זכרו גם לבדוק את תאי האחסון בדלתות וכמה בקבוקים, או מיכלים אחרים, באפשרותכם לאחסן שם.

מקרר חסכוני בחשמל – זה מה שאתם מעוניינים לקנות

המקרר הוא כמובן המוצר החשמלי הביתי שעובד הכי הרבה בבית. הוא פועל ללא הפסקה (מלבד בעתות של הפסקות חשמל) ויש לכך השלכות ברורות למדי על חשבון החשמלי שאתם מקבלים מדי חודש בחודשו. על כן, זכרו לבדוק את הדירוג האנרגטי שקיבל המקרר שלכם טרם אתם רוכשים אותו, כאשר A הוא הדירוג החסכוני ביותר ו-G הוא הבזבזני ביותר. בהחלט שווה להשקיע מעט יותר ברכישת מקרר חסכוני, על-מנת לחסוך סכומים לא מבוטלים על חשבון החשמל – במשך שנים רבות במהלכן המקרר ישמש אתכם.

 

מקרר בתצורת שלוש דלתות

מקרר זה בנוי בצורה כזו שהמקפיא ניצב בחלקו התחתון, בעוד שהחלק העליון כולל שתי דלתות צמודות, שפתיחתן חושפת את תא הקירור. במקרר כזה תא הקירור אינו מחולק במחיצה, מה שמאפשר אחסון של פריטים רחבים במקרר, בנוחות יחסית. עם זאת, יעילות צריכת החשמל של מקרר מסוג זה פחות טובה מסוגים אחרים. יש לו קיבולת גבוהה שבין 600 ל-800 ליטרים ובטווח מחירים רחב למדי שבין 6,000 ל-15,000 שקלים.