טיפים לבחירת מחשב נייד

מחשבים ניידים משמשים אותנו כמעט לכל דבר. תוכלו לראות אנשי מכירות המשתמשים במחשבים הניידים כדי לפתוח קטלוגים ומצגות מול הלקוחות, מרצים משתמשים בהם להכנת החומרים שלהם והצגת המצגות גם כן, סטודנטים משתמשים בהם לצרכי גלישה זמינה באינטרנט במהלך הלימודים וכן הכנת עבודות לימודיות, אחרים משתמשים בהם לצורך עבודות פרילנס ויצירת כסף מכל מקום ובכל זמן ועוד. מחשבים ניידים הולכים ותופסים  מקום גדול יותר בחיינו ועבור רבים הם תחליף טוב יותר ונוח יותר ממחשבים נייחים. להלן כמה טיפים ודברים חשובים לקחת בחשבון ברכישת מחשב נייד.

מהו הצורך שלכם במחשב?

ישנם מחשבים ניידים קטנים יותר הנקראים מיני ניידים. אלה בעלי מסך קטן יותר ומשקל כללי קטן יותר ונוחים מאוד לשאת אותם ממקום למקום. יש להם יתרונות וחסרונות כמובן כמו לכל מחשב ולרוב הם יספיקו עבור תוכנות בסיסיות ולא עבור תוכנות כבדות. כמו כן במידה ואתם מקלידים הרבה עם המחשב אלה יהיו פחות נוחים עבורכם אך אם תצטרכו אותם כדי לפתוח קטלוג מול לקוח בפגישה פרונטלית למשל הם יהיו מאוד מתאימים. ישנם מחשבים קלים ודקים אך גדולים יותר, עם זאת כמות החיבורים שלהם מוגבלת. כמו כן קיים המחשב הנייד הסטנדרטי בדרך כלל בעלי מסכים של 15 עד 18 אינץ', שוקלים מעל שלושה קילוגרם ובעלי מקלדת נוחה מאוד להקלדה, דומה למקלדת המקורית כמעט באופן מלא. אלה גם בעלי חלקים פנימיים חזקים יותר בדרך כלל ונוחים לשימוש לצרכים רבים. החיסרון הוא כמובן הגודל והמשקל שלהם.

חלקי פנים וגודל מסך:

יש כמה חלקים פנימיים שכדאי לקחת בחשבון כאשר רוכשים מחשב נייד כמו שימוש במעבד חזק. מעבד מסדרת CORE I של אינטל צריך לעשות את העבודה. כדאי להשתמש בi5   לפחות ויש עד I7  שהוא כרגע החזק ביותר. גודל הזיכרון (RAM) חשוב מהירות לפעילות המחשב ותפקודו השוטף. רכשו מחשב נייד עם לפחות 8 גי'גה זיכרון. כרטיס המסך הוא גם כן פקטור חשוב. אם אתם עושים שימוש בפוטושופ, אילוסטרייטור או תוכנות גרפיות אחרות מומלץ לשדרג את הכרטיס המובנה המגיע עם המחשב. ולגבי גודל המסך זה לגמרי תלוי בכם וברמת הנוחות שלכם. מחשב של 15.6 אינץ' נחשב למחשב נייד גדול יחסית ו10.1 הוא המחשב הקטן יותר. בחרו משהו באמצע או את הגדול לתפקוד מלא ונוח של הנייד.

עמידות המוצר ואחראיות:

בדקו את רמת האיכות של שלדת המחשב והאם יש רכיבי אבטחה נוספת בחלקו החיצוני והפנימי של המחשב. כמו כן בקשו לדעת כמה אחריות יש לכם על המחשב. תיקונים במחשבים ניידים נחשבים ליקרים בדרך כלל ולכן האחראיות חשובה מאוד ותקופה של שנה עד 3 שנים זה בערך הממוצע, כאשר לסוללה יש אחראיות נפרדת לתקופת זמן קצרה בדרך כלל.

לבסוף – המחיר:

לאחר שכלול כל הנתונים של המחשב הנייד שאתם חפצים בו אז תוכלו לקחת את השכלול ולבחון הצעות מחיר לאותו סוג של מחשב. בדרך כלל כדאי לרכוש מחשב נייד, סגור באריזה כדי שלחברת הייצור לא יהיו תירוצים לגבי תקלות במחשב בעת הפתיחה שלו.