טיפים לבחירת מייבש כביסה

מייבש כביסה זהו מוצר חשמלי הכרחי למדי כמעט בכל בית – ובעיקר בבתים בעלי צריכת כביסה גדולה. על אף זאת, רצוי להשקיע את מה שצריך להשקיע במטרה למצוא מכונה מתאימה. לעתים אפשרי למצוא מייבש כביסה זול שעונה על כל הדרישות שלכם. ישנם כמה פרמטרים שחשוב להתחשב בהם במעמד הרכישה של מייבש כביסה. מייבש כביסה הוא מוצר בסיסי למדי המבצע ייבוש הכביסה על-ידי סיבוב ופיזור אוויר חם. רעיון ההפעלה שלו דומה בכל דגם, אולם הוא יש גם הבדלי איכות עליהם יפורט בהמשך המאמר המרתק הזה שלפניכם – אז המשיכו לקרוא כדי ללמוד ולהבין יותר בנושא.

מייבש כביסה – מה עדיף: עם צינור אם עם קונדנסור?

קונדנסור הוא מיכל שמחובר למייבש ואליו מתנקזים המים מתהליך הייבוש. המים מתרוקנים מהמיכל בתום השימוש. לעומתו, מייבש הכביסה עם צינור מאפשר הוצאה של המים לכיוון פתח ניקוז – למשל, חלון שדרכו יוצא הצינור החוצה. אם בכוונתכם למקם את מייבש הכביסה בחדר בלא פתחי ניקוז או פתחי יציאה, השתמשו במייבש כביסה עם קונדנסור. יתרה מכך, הסוג עם הקונדנסור נחשב אסתטי יותר מהסוג עם הצינור.

קיבולת

רצוי שלא להפעיל את המייבש עם כמות קטנה של בגדים. אין צורך לקנות בהכרח את מייבש הכביסה הגדול ביותר שאתם יכולים למצוא. ניתן אמנם לרכוש מייבש בעל קיבולת של 10 ק"ג, אולם עבור שימוש כביסה ממוצע גם מייבש עם קיבולת של 6-5 ק"ג יכול בהחלט להספיק. רצוי להתאים את קיבולת המייבש לקיבולת של מכונת הכביסה שכבר נמצאת אצלכם.

משך הייבוש

משך הייבוש נקבע על-ידי עוצמת המייבש, כמו גם לחות הבגדים וצפיפותם במייבש. אפשר לשלוט על הייבוש בעזרת טיימר (כאשר זמן הפעולה נקבע על-ידי המשתמש), או בעזרת חיישני לחות (הממוקמים סביב התוף וחדלים מעבודת הייבוש לאחר שזיהו כי הבגדים התייבשו). ישנם חיישני לחות המסוגלים למנוע מבגדים להתקמט או לסבול מנזקי חום, כמו גם לחסוך בחשמל ובזמן (מייבש זולל חשמל, ולעתים החיסכון האפשרי עשוי להגיע לכדי 140%). ישנם גם דגמים שאפשר לכוון להפסקת עבודת המייבש גם אם הבגדים עדיין מעט לחים – אפשרות המיועדת לאפשר גיהוץ קל יותר.

אפשרויות נוספות למייבשי כביסה?

עם הטכנולוגיה של ימינו, ישנן אפשרויות שונות ואופציות חדשות שאת רובן כנראה עדיין אינכם מכירים. אפשר לרכוש מכונת כביסה הכוללת גם מייבש כביסה! הייתם מאמינים?! עם זאת, כדאי להתייחס בזהירות למכשירים מסוג זה, שעל אף יעילותן הפוטנציאלית, מדובר במכונות די רגישות; לכן, רצוי להשתמש בשני מכשירים נפרדים, שכל אחד מהם מבצע את פעולתו. ואם אתם בכל זאת מתעניינים באפשרות של מכונת/מייבש כביסה במכשיר אחת, דאגו לפעול בדיוק על-פי הוראות היצרן והשימוש.

 

בנוסף, תוכלו לשקול לרכוש מייבש כביסה עם חיישני לחות המסוגלים לזהות טמפרטורה ורמת לחות ולבצע עצירה אוטומטית של המכונה עם התייבשות הכביסה.

רצוי להשתמש במייבשי כביסה הכוללים חיישנים, שכן אלו יעזרו בחיסכון בחשמל ובזמן.

 

תכניות וטמפרטורות

מרבית המייבשים מאפשרים טמפרטורה קבועה שאינה ניתנת לשינוי, מלבד לחצן המאפשר הפחתה של עוצמת החום לחצי כדי לייבש ביגוד עדין. מייבשים מסוימים יכולים לעבוד עם טמפרטורות שונות להתאמת הייבוש לבגדים שונים.

 

ישנם בשוק דגמים חדשים המציעים תכניות ייבוש המותאמים לסוגי בגדים שונים, כמו גם מכונות המפסיקות אוטומטית את הייבוש על פי רמת הלחות של הבגדים. נוסף על אלו, בוודאי תתעניינו גם בתכניות הקיימות במייבשי כביסה שונים המיועדים להפחית קמטים בעת הייבוש של פרטי לבוש שונים; מרגש לדעת עד כמה התקדמה הטכנולוגיה!