ריהוט גן - טיפים שאתם רוצים לדעת

ריהוט גן כבר מזה שנים מהווה חלק משמעותי מכל בית, משרד, מקום ציבורי ובית עסק, כמו גם בכל מבנה הכוללות גינה או מרפסת. ריהוט גן בימינו הוא הרבה מעבר לסט בבודד הכולל שולחן פלסטיק וכיסאות פלסטיק לבנים; כיום הציוד הוא ייחודי, ייחודי ומהווה חלק חשוב ברעיון העיצובי של מרפסת או גן מודרניים.

 

אפילו בסקטור המוסדי החלו לאמץ טרנדים חדשים בתחום ריהוט הגן, כאשר פעמים רבות משרדים הממוקמים בקומת הקרקע מתארגנים על פינת גן צנועה ומרשימה המשמשת כאזור המתנה נוח ונעים. אין ספק כי ריהוט גן יכול גם לשדר יוקרה אם הוא מוצב ומעוצב כהלכה במקומות מסוימים.

מה הוא כולל בכלל – ריהוט גן?

מרפסת או גינה – אם הן מהוות עניין חדש עבורכם, רצוי שתכינו את שיעורי הבית שלכם לפני שאתם נכנסים לעובי הקורה; ולמה הכוונה כאן? הכוונה היא שעליכם לבדוק מראש ולוודא את הצרכים שלכם ומהי הפונקציה שצריכה להתמלא על-ידי פריטי ריהוט שונים. אבזור לגן וריהוט גן באופן כללי כוללים פריטים שונים, רהיטים ומתקנים. עליכם להחליט מהן הפעולות שתעשו במרפסות או בגינה שלכם כדי להחליט איזה ריהוט חצר עליכם להציב שם.

גינה לשימוש פרטי

אם החצר או המרפסת מיועדות לשימוש פרטי בלבד, טוב תעשו אם תשלבו בהן כיסאות, שולחנות ספות, מדשאה סינתטית ועוד. אם אתם בקטע של התפנקות והתקציב ברשותכם, שקלו לשלב מערכת סאונה וג'קוזי בחצר – ואולי אפילו מטבחון חוץ לבשל בו.

 

עיצוב חצר הבית דומה עקרונית לעיצוב פנים הבית. השקיעו מעט מחשבה בשטח, בצורה, בגודל ובסביבת השטח. על פי פרמטרים אלו תוכלו להחליט בנוגע לסוגי ריהוט וריצוף, תאורה והצללה וגם לגבי התקנה אפשרית של גריל או מטבח, ספסלים, נדנדות ועוד.

 

דברים חשובים נוספים שכדאי לדעת כאשר מחפשים פיתרון ריהוט לחצר או לגינה

התחילו עם מדידת השטח ושרטוט תכנית פרופורציונאלית ככל שאתם מסוגלים. סמנו נקודות גישה לחשמל ולמים – מה שיחסוך לכם בלגאנים אפשריים בעתיד; תכנית זו תאפשר לכם תכנון חכם יותר של החצר או המרפסת הביתית, כמו גם הצבה יעילה ואפקטיבית יותר של פרטי הריהוט. בצורה כזו תוכלו להבין את השטח ולהכיר את המגבלות שלו.

 

דאגו שתהיה לכם תכנית שלמה הכוללת את כל מה שאי פעם הייתם רוצים שיהיה בחצר החלומות שלכם; זכרו לכלול את כל הפרטים הקטנים ביותר ואביזרים חשובים נלווים. זכרו שחצר מרוהטת ראוי שתכלול גישה למים – על מנת שלא יהיה קשה לנקות אותה, צל בימים ותאורה לשעות הלילה – על מנת שתהיה נוחה לשהיה בכל שעות היממה.

 

בדקו את הגודל של כל פריט בו אתם מעוניינים. וודאו שכל הפריטים יכולים להיכנס לחצר שלכם וכי עדיין נותר בחצר שלכם חלל תנועה (עבור כולם, כולל ילדים הזקוקים למרחב למשחק ולשעשוע). אל תשכחו שהתוצאה הסופית אמורה להיות נוחה לשימוש ונעימה עד כמה שאפשר. חצר צפופה אינה חצר מזמינה במיוחד – לא עבורכם ולא עבור האורחים שלכם.

 

אם עדיין אינכם בטוחים כיצד לרהט את החצר שלכם או כיצד לתכנן את תהליך הריהוט והציוד, המשיכו בסקירה האינטרנטית שלכם ולמדו את הנושא. הביטו בדוגמאות והתבוננו בתמונות של גינות מרוהטות קיימות. כך תוכלו לקבל רעיונות ואולי אף השראה לעיצוב החצר שלכם.