טיפים לבחירת ריהוט משרדי

ככל שאנו שונאים להודות בכך, אנו מבלים זמן רב (יש שיאמרו אפילו מדי) במשרד. אבל הבעיה העיקרית היא שרובנו נמצאים בסביבה משרדית שאינה מעוצבת כראוי. כן רובנו מסתפקים בפריטי ריהוט מיושנים, פחות מתאימים ופחות מתפקדים טוב. אם מטעמי חיסכון ואם פשוט כי לא ממש בא לנו להשקיע. העניין הוא שריהוט משרדי יעיל ומותאם אישית, כזה שמהונדס בצורה אינטליגנטית, עושה את כל ההבדל בפריון העבודה שלנו וביעילותנו הכללית. אז מה צריך לדעת כשבאים לבחור ריהוט משרדי מתאים עבור המשרד שלכם. הנה כמה טיפים שיכולים לסייע. ודרך אגב, הטיפים הללו יכולים לסייע לכם גם אם אתם מתכננים משרד תאגידי מקצועי וגדול או משרד ביתי קטן.

עירכו רשימה מסודרת

לפני שתתחילו לחשוב לאיזה רהיטים תזדקקו, מומלץ לערוך רשימה מפורטת של צרכי המשרד הבסיסיים ביותר שלכם. הרשימה הזו צריכה לכלול פריטים שאתם פשוט חייבים שיהיו לכם במשרד שלכם כגון מחשב, פקס, מדפסת, טלפון, אחסון קבצים וכן הלאה.כשאתם מכינים את הרשימה שלכם, חישבו על הדרכים בהן אתם מתכננים להשתמש במשרד. אם אתם בתחום הגרפיקה ייתכן שתצטרכו מקום למחשב ושולחן גדולים יותר, או חלל עבודה ליצירות האמנות שלכם. אם אתם עוסקים בייעוץ, ייתכן שתצטרכו מקום נוסף לנעילת ארונות קבצים או להגנה על מסמכים רגישים, וכמובן מקום לפגישה עם הלקוחות.

אם אתה נמצאים בסביבה שמוכתבת מטעמו של האירגון הרי שרוב הסיכויים כי מיקומכם נקבע מראש, אך אתם עדיין צריכים לחשוב כיצד להשתמש במרחב הזה בצורה הטובה ביותר. ברוב המקרים, מומלץ להציב את השולחן עם הפנים לכניסה למשרד וכן כדאי לעשות שימוש בתאורה טבעית זמינה.

 

ריהוט משרדי

לעבוד מהבית

מיקומו של  המשרד הביתי הוא הרבה יותר גמיש. אפשר לקבוע אותו בפינת חדר המשפחה או לייעד  עבורו את חדר השינה הרזרבי, במידה ויש לכם אחד כזה. וודאו שהמשרד הביתי שלכם אינו כולל  הסחות דעת אפשריות כמו המטבח, התנועה המשפחתית והרעש. הדבר החשוב הוא שיש לכם חלל קבוע שמוקדש לעבודה, גם אם הוא נמצא בתוך הבית הפרטי שלכם.

עכשיו אחרי שבחרתם את המיקום הגיע הרגע לבחור את הריהוט המתאים. ישנן אפשרויות רבות בכל הנוגע לריהוט משרדי, אבל הכי חשוב הוא לבחור ברכיב המרכזי ביותר - שולחן המשרד.

 

למרות שזה אולי נראה לכם רק מקום לעבוד בו, הרי שריהוט משרדי איכותי אמור לשלב את הטכנולוגיה שלכם ולקדם את היעילות בעבודתכם. לכן קחו בחשבון את הרכיבים האלקטרוניים שלכם, ולא אין מדובר רק על המחשב או המדפסת. חישבו גם על הטלפון הנייד שלכם, אולי מצלמת הווידיאו או נגן המוסיקה שמשמש אתכם ועוד עזרים אלקטרוניים אחרים. כי שולחן כתיבה טוב כולל ניהול חוטים כשהמטרה היא להשאיר את כל הכבלים המכוערים הרחק מהעין.

לבחור ריהוט בטעם טוב

החלק העליון של שולחן העבודה צריך להיות עמיד, כך שאינכם צריכים לדאוג להתעלם ממנו או להשאיר עליו טבעת מכוערת מקפה הבוקר שלכם.חפשו שולחנות משרדיים הכוללים אחסון ושמירה על פריטי היומיום מחוץ לעין. אם המחשב שכם זקוק למעבד, כדאי לשקול פתרונות אחסון שישלבו אותו בכדי לשמור עליו נקי, מוגן ומאוורר. וודאו שבחרתם כסא שולחן ארגונומי עם תמיכה מתאימה, או שולחן כתיבה המאפשר לכם להחליף ביתר קלות בין ישיבה לעמידה לאורך היום, פשוט הגב שלכם יודה לכם!

 

אתם צריכים להיות יצירתיים, לכן כדאי לבחור רהיטים המשקפים את הסגנון שלכם. האם אתה מחפשים משהו מסורתי או עכשווי? כדאי לזכור כי לריהוט עץ יש תחושה מסורתית יותר ואילו חלקי פלדה וזכוכית מודרניים ותעשייתיים יותר. עבור סביבת מעבר, כדאי לשקול שילוב של חומרים אלה. משרד מקצועי זקוק למראה עקבי, לכן בחרו אסתטיקה משותפת לשולחנות העבודה שלכם, ארונות האחסון, הכיסאות ואלמנטים בולטים אחרים.

 

עוד כמה טיפים קטנים לסיום

וודאו שריהוט המשרדי שתבחרו יתאים לחדר ושיש מספיק מקום לפתוח ארונות ומגירות, וכי לאנשים יש מספיק מקום להגיע לשולחן העבודה שלהם, ולמשרד החוצה ומחוצה לו. זכרו שריהוט משרדי צריך להיות מתאים למטרה. יש לזכור כי שולחן מגניב למראה אינו בהכרח תמיד פונקציונלי, ולא כל מה שנראה טוב בקטלוג, ומצטלם יפה מתאים דווקא למשרד שלכם.