מה חשוב לדעת כשרוצים לקנות עגלת תינוק

בבואנו לבחור עגלת תינוק, מרביתנו נאלצים להתפשר על תכונה כלשהי (או יותר), כיוון שקיים קושי במציאת עגלה העונה על כל הצרכים ואף מתאימה לתקציב שנקבע לרכישה. יש אפשרות לעשות זאת אחרת; המשיכו לקרוא את המאמר על מנת ללמוד פרטים חיוניים שכדאי לקחת בחשבון, כמו גם עצות כלליות שיסייעו לכם בבחירת עגלה מתאימה לתינוקכם הרך.

עובדות חשובות שכדאי לקחת בחשבון

  • ראשית, בואו וננסה להבין כי ישנם מספר סוגי עגלות: יש עגלות משולבות הכוללות עריסה המשמשת גם כסל קל ויש עגלות דו שימושיות שאפשר לכוונן למצב ישיבה או שכיבה. סוג נוסף של עגלות: עגלה רב תכליתית שניתן לכוונן למצב שכיבה וישיבה, הכוללת גם סל קל שמשמש גם כמושב בטיחות במכונית. ישנה גם עגלת טיולון קומפקטית המיועדת לילדים מעל גיל 6 חודשים.

  • נוחות שימוש היא פרמטר חשוב (אם לא החשוב ביותר) כאשר בוחרים עגלת תינוק. הנוחות נקבעת על-ידי משקל, צורת קיפול סוג גלגלים ובולמי זעזועים וצורת הידית.

  • כאשר בוחנים את העגלה מבחינת נוחות התינוק, שימו דגש על ההגנה בפני שמש וגשם, סוג ריפוד, משענת (שתהיה מתכווננת) ומסעד לרגליים.

  • אמצעי אחסון בעגלה מהווים פרמטר נוסף שכדאי לבדוק בעת רכישה של עגלת תינוק. סל אחסון תחתי, כיסים בגב העגלה והתקן לבקבוק ולכוס הן תכונות שיהפכו את השימוש השוטף בעגלה לנוח הרבה יותר.

מה עוד כדאי לדעת?

לאחר בחינת תכולת העגלה והמבנה, חשוב להתמקד בבטיחות, מה שמתבטא בעמידה בתו תקן ובעמידות שאפשר לבחון בחנות עצמה. מחיר העגלה הוא עניין חשוב כשלעצמו, ובוודאי תתעניינו לדעת שטווח המחירים נע בין 1,000 שקלים לכ-5,000 שקלים – סכומים שאינם מבוטלים כלל וכלל. לאחר שבדקתם ולפני שאתם שולפים את כרטיס האשראי שלכם בהתלהבות יתרה, זכרו לוודא שהמוצר כולל גם אחריות יצרן.

עגלת תינוק משולבת

בניגוד לעבר, כאשר מוצרי התינוקות היו מוגבלים במספרים ובסוגיהם, הרי שכיום שוק מוצרי התינוקות שופע ומציע מגוון רחב למדי של מוצרים, לרבות עגלות תינוק ממינים שונים, אשר בכל אחת יתרונות ופונקציות ייחודיות. נוסף על כך, העגלה יכולה להיבחר על פי העיצוב שלה – כך שיתאים לעיצוב הכללי המתאים להורים, מבלי להזניח, כמובן, את נוחותו ובריאותו של התינוק הרך. ניתן לרכוש עגלת תינוק בדרכים שונות, כולל חנויות פיסיות, עגלות תינוק יד שנייה ורכישה אינטרנטית.

 

טרם הרכישה, טוב תעשו אם תערכו סקר שוק אינטרנטי בסיסי, באמצעותו תקבלו מושג טוב יותר לגבי מחירים ודגמים וסוגים עיקריים, כך שבמהלך הרכישה יהיה לכם מושג על מה מדובר. מהי עגלת תינוק משולבת? מדובר בעגלה המשלבת בין מצב ישיבה ומצב שכיבה. מצב שכיבה מתאים לתינוק קטן - זהו מצב יציב ודמוי אמבטיה. מצב ישיבה הוא מצב המתאים לתינוק מעט בוגר יותר – כאשר העגלה הופכת לטיולון.

עגלת תינוק רב תכליתית

בנוסף לסוג עגלת התינוק שהוזכר לעיל, תתעניינו בוודאי לדעת כי ישנה גם עגלה מהסוג הרב תכליתי. לעגלה זו יש פונקציות ישיבה ושכיבה והיא עשויה גם לשמש כסלקל לתינוק. הסלקל מתחבר למושב הרכב ומשמש כמושב בטיחות בטיחותי במיוחד לתינוק. מובן שהסלקל גם מתחבר לעגלה. עגלה במצב סלקל מתאימה להליכות קצרות.