כיצד בוחרים סלקל לרכב

במאמר שלפניכם נציע מספר טיפים לרכישת סלקל לתינוק. זוהי רכישה חשובה ומחייבת ומהווה חלק משמעותי מחבילת הלידה של תינוקכם היקר. על כן יש לקחת בחשבון כמה פרמטרים כדי שתבחרו את הסלקל המתאים ביותר, תוך התחשבות במאפייני מוצר, איכות, תו תקן ותקציב. המשיכו לקרוא כדי לקבל טיפים בבחירת הסלקל המתאים ביותר לצרכים שלכם ושל התינוק שלכם, שכן הצרכים שלכם עשויים להיות שונים מאלו של קרובי משפחה, חברים, שכנים וקולגות.

איכות ותו תקן של סלקל

אין דבר חשוב יותר מבטיחותם של ילדינו ועל כן אנו ממליצים שלא להתפשר על האיכות. בחרו סלקל איכותי עם תו תקן אירופאי או אמריקאי המאושר על-ידי מכון התקנים הישראלי. סלקל בטיחותי הוא כזה שעבר בהצלחה מבחני ריסוקף כמו גם בעל מוניטין ושם בינלאומי וניסיון מוכח. ישנן לא מעט חברות בינלאומיות מובילות בתחום בטיחות.

סלקל לתינוק - איך ומתי משתמשים?

סלקל זהו התקן בטיחות הנחגר ברכב במספר תצורות, כגון: על-ידי רצועת בטיחות ברכב ובזווית של 45°. סלקל מיועד לוולד – החל מרגע צאתו מבית החולים לאחר הלידה ועל כן הוא מומלץ יותר ממושב בטיחות – הן בשל גודלו הפיסי והן בשל האפשרות לניידו ביתר קלות ממקום אחד לאחר – מה שבלתי אפשרי לבצע עם מושב בטיחות החגור בקביעות ברכב.

אם התינוק ממש קטן, אפשר להשתמש בריפודית ייחודית המולבש בחלקו הפנימי של הסלקל, נוסף על מערכת הריפודים הקיימת – מה שיאפשר נוחות נוספת לתינוק. סלקל כזה יוכל לשמש את העולל עד להגיעו לגיל שנה לערך – או כשר משקל התינוק מגיע לסביבות 13-9 קילו (בהתאם לגדם הסלקסל) ו/או תאריך ייצור או תפוגה של הסלקל.

איך חוגרים סלקל? רק כנגד כיוון הנסיעה. ישנה חשיבות מרבית לוודא שהסלקל נחגר כהלכה ובאופן בטיחותי במושב הרכב. יש לחגור את הסלקל במושב הרכב האחורי ולא הקדמי – ולוודא שאין כרית אוויר במושב זה.

סלקל ברכב – אפשרויות חיבור

יש מספר אופציות לחיבור הסלקל ברכב, כאשר בכל תצורה זוהי חובה לחגור אותו נגד כיוון הנסיעה – וכמובן, כאשר אין כרית אוויר פעילה במושב. חובה גם לחגור את התינוק ברצויות הבטיחות הפנימיות בסלקל כדי להבטיח את הגנת התינוק במקרה של תאונה, חלילה.

 

ישנם מחקרים המראים שמספר גדול של מושבי בטיחות ברכבים אינם מעוגנים כהלכה, מה שמהווה סכנה ברורה ומיידית בסיטואציה של תאונת דרכים. אפשר לחבר את הסלקל (או להקליק) אותו בצורה פשוטה לבסיס הסלקל על-ידי שני אטבי פלדה הסופגים את העומס בעת תאונה. גם יש בסיסים קבועים לרכב הכוללים רגלית טלסקופית שיוצאת מתחת הבסיס אל רצפת הרכב במטרה להשפיע את עיגון הבסיסי ולהבטיח טלטול מינימאלי בקרות תאונה.

 

ניתן להסתייע בתצורה נוספת של חיבור הסלקל ברכב – בעזרת התקן ISOFIX או Latch – מנגנונים דומים אך גם שונים זה מזה. עוגנים אלו מצויים לרוב במושבי הרכב האחוריים, וברכבים של שנתון 2008 ומעלה. עם זאת, יש לבדוק מראש שעוגנים אכן מותקנים ברכב, גם אם השנתון הוא לפני 2008.

 

ללא ספק, תחום הסלקל ומרכיביו השונים הוא מהחיוניים והקריטיים ביותר לטובת ההגנה על התינוק שלנו, ועל כן השיקול הפיננסי כאן הוא זניח.

 

במאמר זה ניסינו להעניק לכם טעימה קטנה מעולם הסלקל והבטיחות, אולם אם לתחושתכם עדיין אינכם יודעים מספיק, תוכלו להמשיך לנבור ברשת ולהמשיך לחקור את הנושא המעניין והכל-כך חשוב הזה.