כיצד בוחרים רדיאטור ומה חשוב לדעת?

בואו נודה באמת. אין הרבה חודשי חורף בישראל. משום כך גם מרבית האנשים בישראל רגילים למזג אוויר חמים יותר ומתקשים להסתגל לחודשי החורף הקרירים כאשר אלה מגיעים אלינו בסערה בכל סוף ותחילת שנה. אחד הדברים החשובים ביותר שנרצה לדאוג להם בחורף ועדיף לפני הגעת החורף הוא לרכוש רדיאטור לצורך חימום פנימי של חללי הבית. מלבד רכישת רדיאטור לחורף, אנו כמובן גם ממליצים לבצע פעולות שונות לפני החורף הכרוכות בהכנת הבית, הגינה ובני הבית לתקופה זו בשנה.

 

רכישת רדיאטור לחימום הבית:

רדיאטור הנו מכשיר חימום חשמלי שקל להעביר מחדר לחדר וקל גם לתפעל אותו. חלק מהרדיאטורים כוללים גם שעון שבת, אחרים כוללים מווסת חום לפי טמפרטורה ואחרים פשוט מגיעים לטמפרטורה מסוימת של אוויר חם שהם מפיצים וממשיכים לעשות זאת עד שנכבה אותם. מדובר בפתרון נהדר לחודשי החורף הקרים כיוון שקל לאחסן אותו בחודשי הקיץ והוא אינו תופס הרבה מקום, הוא קל לתפעול, מפיץ חום נעים ובהתאם לכמות הצלעות שלו יכול גם לחמם חדרים גדולים יותר.

 

מדוע רדיאטור ולא מזגן?

לרדיאטור יש כמה יתרונות על פני מזגן. ראשית הוא ככל הנראה יהיה יותר זול ממזגן ולא להיפך כפי שרבים אולי חושבים. מדובר בתנור מפיץ חום על גלגלים – כלומר שהוא נייד וניתן להעבירו מחדר לחדר. אין פרוצדורת "התקנה" או העמדה על קיר. הפעלת מזגן עשויה לייבש אותנו ואת החמצן בבית מה שעשוי להקשות על הנשימה ולא מתאים לכל אחד. הרדיאטור נוח וקל יותר לשימוש, ניתן לכוון אותו עם שעון שבת ולחסוך בעלויות החשמל בשעות הלילה ועוד.

 

טיפים לרכישת רדיאטור:

  • בדקו את כמות הצלעות שלו – כמות הצלעות משפיעה על כמות החום שהוא מפזר. רדיאטור עם יותר צלעות יפזר את החום יותר מהר בחללים גדולים יותר.

  • רכשו רדיאטור עם דפנות מוגנות וצרות על מנת שהילדים לא יכניסו ידיים ורגליים.

  • בקשו לראות את תו התקן של המוצר. כמו כן למי שחשוב לו לקנות מוצר ברמה גבוהה חפשו גם תו תקן בינלאומי של REAL ENERGY המצביע על חימום מהיר יותר של החדר וגם חיסכון באנרגיה.

  • מומלץ לרכוש רדיאטור עם שעון שבת כדי לחסוך באנרגיה בשעות הלילה.

  • בדקו שהחברה שאתם רוכשים ממנה את המכשיר הנה חברה אמינה ויש לכם אחראיות על המוצר.

היכן כדאי למקם את הרדיאטור?

חשוב למקם את הרדיאטור במקום כזה שיפיץ את החום עם הפנים אל החדר. אם הוא מפיץ חום מכל צדדיו, כדי לשים אותו במקום מרכזי בחדר על מנת שיפזר חום לכל הכיוונים. חשוב לשים אותו במקום הרחוק מהישג ידם של ילדים קטנים. יש אומרים שכדאי למקם אותו בסמוך לדלת/לחלון על מנת שימגר את האוויר הקר הנכנס מבחוץ.

 

אופן התנהלות בטיחותי עמו:

מלבד העובדה שחשוב לרכוש רדיאטור בטיחותי לשימוש, עם פינות מעוגלות ומרווחים צרים, הרי שחשוב גם לדעת כיצד להתנהל עמו בצורה בטיחותית. כך למשל: מומלץ להדליק אותו חצי שעה לפני שמתחילים לשבת בחדר ולכבוד אותו כ-20-30 דקות לפני שעוזבים את החדר, זאת כדי שהוא יספיק להתקרר לפני שתצאו. במידה ויש לרדיאטור שלכם תרמוסטט כדאי לכוון לאזור ה20 מעלות גם כדי לחסוך בחשמל וגם כדי לשמור על אווירה נעימה ולא לייבש את החמצן לגמרי.