מה חשוב לדעת על מיטות מעבר

 

אם הגיע השלב שבו אתם צריכים להעביר את הפעוט שלכם למיטת מעבר, אתם בוודאי תוהים כיצד לעשות זאת נכון, כיצד להרגיל אותו למיטה שונה מהמיטה שבה הוא היה רגיל לישון ובעיקר, כיצד להסב לו את הנוחות האידאלית במהלך שנת הלילה שלו. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מיטות מעבר המוצעות עבור הורים המחפשים את מיטת המעבר הטובה ביותר עבור הפעוט שלהם. חשוב מאוד לדעת שבשל ההיצע הרב יש צורך לבחון היטב את כלל הפרמטרים שיש לתת עליהם את הדעת בטרם רוכשים מיטת מעבר, בכדי לקבל את ההחלטה הנכונה.

מתי יש צורך במיטת מעבר?

מטרתה של מיטת מעבר היא בעצם להרגיל את הפעוט למיטה שאינה מוגבהת וכן, איננה מכילה סורגים. הפעוט אשר ישן עד גיל כלשהו במיטת תינוק, מוקפת סורגים, מתוחמת ובעל מראה של מיטת תינוק, גדל וסביר להניח שמיטת התינוק כבר לא מתאימה לו. במקרה שכזה, עדיין מוקדם מדי להעביר את הפעוט למיטת ילדים התואמת בגודלה עבור ילדים אך יחד עם זאת, בלתי אפשרי להשאיר את הפעוט לישון במיטת התינוקות. על כן, כדאי לרכוש מיטת מעבר איכותית אשר דומה במבנה שלה למיטת ילדים, אך היתרון שבה שהיא קטנה יותר ובטוחה יותר עבור פעוטות אשר צריכים להתרגל למיטה שונה מהמיטה אותה הם מכירים.

כיצד בוחרים מיטת מעבר בצורה הטובה ביותר?

כאמור, לא מעט הורים אשר עומדים בפני שלב רכישת מיטת מעבר לפעוט שלהם, תוהים כיצד עליהם לקבל את ההחלטה הנכונה בכל הנוגע למיטת המעבר המתאימה והנכונה ביותר עבור הפעוט שלהם. ובכן, הנה כמה פרמטרים שיסייעו לכם לבחור נכון:

  1. מידות המיטה- אחד המאפיינים אשר הופכים את המיטה למיטת מעבר הוא כמובן המידות שלה. חשוב לדעת שמיטת מעבר היא גרסה מוקטנת של מיטת ילדים. כלומר, היא חייבת להיות בעיצוב ובמראה של מיטת ילדים רגילה, אך יחד עם זאת, המידות שלה צריכות להיות קטנות יותר. מיטת מעבר צריכה להקנות ביטחון לפעוט אשר ישן בה מצד אחד ומצד שני, להעניק לו את המרחב הנחוץ לו. על כן, רצוי לבחון את המידות האידאליות למיטת מעבר ובהתאם אליהן לבחור את המיטה המתאימה.

  2. דבר חשוב מאוד שיש לבחון הוא חומרי הגלם שמהם עשויה המיטה. רצוי מאוד לרכוש מיטות מעבר מעץ מלא אשר איננה מכילה חומרים כלשהם שיכולים להזיק לבריאותו של הפעוט. מיטות מעבר מעץ מלא נחשבות למיטות איכותיות, אשר נשמרות לאורך זמן רב בצורה הטובה ביותר.

  3. כאשר בוחרים מיטת מעבר, ניתן בהחלט לשים דגש על הדקורטיביות של המיטה הכרוכה בעיצוב של המיטה, בצבעים של המיטה ועוד. אולם, חשוב לא פחות לשים דגש על הפונקציונאליות של המיטה. לא פעם מיטות מעבר מציעות בהן מקום לאחסון חפצים, אשר יכול לסייע לכם לשמור חפצים שונים בחדר הילדים בצורה איכותית ולשמור על הסדר בחדר הילדים.

  4. כאשר מדובר על פעוטות, רצוי מאוד לבחור במיטה אשר משלבת בה גם מעקה בטיחות. ניתן לרכוש מעקה בטיחות נפרד המתאים למיטה או לרכוש מיטה המגיעה עם מעקה בטיחות מובנה על מנת לאפשר לפעוט לישון בצורה הבטוחה ביותר.

  5. מזרן נוח- אחד הדברים שחשוב מאוד לשים דגש עליו בבחירת מיטת מעבר לפעוט שלהם הוא איכות המזרן. המזרן חייב להיות נוח ואיכותי על מנת ששנת הלילה של הפעוט שלכם תהיה טובה, שלוה ונעימה.

רכישת מיטת מעבר זהו תהליך שחייב להתבצע בצורה הטובה ביותר, על מנת שהפעוט שלכם ישן בצורה בטוחה ונוחה ויתרגל למיטה רגילה.