מחשב לגיימרים – יתרונות

למי שמחובר למציאות של היום ודאי לא מופתע כי כל ילד שני או שלישי היום רוצה להיות גיימר. ראשית, יש אינספור משחקים מלהיבים בטכנולוגיה מתקדמת שהמשחקים נראים כל כך ריאליסטיים שהילדים פשוט נשאבים לתוכם. עבור ילדים ואפילו אנשים מבוגרים, המשחקים הללו מהווים בועה מסוימת מהחיים שבה הם נהנים לחיות ולבלות את רוב שעות היום שלהם, להתאמן ולהשתתף בתחרויות ארציות ובינלאומיות אם הם מספיק טובים. התחום של גיימרים כל כך מפותח היום ביחס למה שהיה לפני כמה שנים עד כי אליפויות הארץ מקבלות הרבה יותר חשיפה, ישנן תוכניות טלוויזיה המסקרות גיימינג וגיימרים והיוטיוב משתולל מפופולריות מאותם משתמשים. אז אם אתם כבר מעבירים את כל היום על המחשב שלכם, לפחות שיהיה מחשב טוב לא?

מה בגדול ההבדל בין מחשב לגיימרים ומחשב ממוצע?

מה לדעתכם יכול להיות ההבדל בין מחשב רגיל למחשב של גיימרים? שימו לב, איננו מדברים על כיסא המחשב כמובן. אפשר להזכיר מסך גדול יותר (ולעתים יותר ממסך אחד), אפשר להזכיר מקלדת, אוזניות עם מיקרופון ועכבר כסט גיימרים מתקדם וקולי אך האם זה הכול? כמובן שלא. גם החלקים הפנימיים של המחשב שונים ברובם ממחשב רגיל. מרבית המשחקים היום הנם משחקים בעיצוב גרפי וטכנולוגי ברמה הגבוהה ביותר ועל מנת לשחק בהם צריך כרטיס גרפי מתקדם. כמובן שניתן לשחק במשחקים הללו גם עם כרטיס גרפי טוב, אבל אם אתה גיימר – אתה צריך את החלק הכי טוב, חדש ומתקדם שיש ומדוע? כיוון שהמסך עלול להראות תקיעות קטנות, לאגים וכל אלה יכולים להפריע לביצועים במשחק עצמו. שניה אחת שבה אתם בלי עיניים, רגע אחד של חוסר ריכוז או שניה אחת שהמחשב אינו פועל והלך לכם המשחק, הרגו אתכם, עקפו אתכם, הכניסו לכם גול וכו'.

 

מלבד הכרטיס הגרפי הרי שגם הזיכרון והמעבד צריכים להיות ברמה מתקדמת על מנת שהמחשב יעבוד מהר, במיוחד במשחקים כבדים. אתם רוצים גם דיסק קשיח עם הרבה מקום שכן משחקים חדשים סוחבים הרבה מקום.

 

מה לגבי המחיר?

מחשב גיימרים רציני עשוי לעלות לכם 10-15 אלף שח עם כל החלקים הטובים והמתקדמים. אנו מקווים שלא ירקתם על המחשב עכשיו את הנס שלגמתם ממנו כשקראתם את זה. אכן מדובר במחשב יקר אך עם כל התכונות הטובות ויכול להחזיק את כל המשחקים המתקדמים והכבדים, התוכנות הכבדות וכל מה שגיימר טוב צריך.

 

אז מהם היתרונות למחשב כזה?

אז מלבד הפעלת המשחקים המתקדמים והאפשרות לשחק במשחקים הרי שלמחשב חזק יש יתרונות על פני גיימרים שלהם אין מחשב כל כך חזק. ישנם ילדים שהם גיימרים מצוינים אבל אין להם אפשרות לקנות מחשב חזק וההורים שלהם לא יקנו להם מחשב בסכומים כאלה. גם אנשים בוגרים יותר לא בהכרח יכולים לאפשר זאת לעצמם ועל כן מחשב גיימרים איכותי וחזק יכול להקנות יתרון באופן שבו המשחק משוחק, עד כמה הכול הולך חלק, אין לאגים, אין תקיעות, המשחקים טענים ומותקנים מהר יותר וכל שנותר לגיימר להתרכז בו הוא להשתפר בביצועיו במשחק.