פלייסטיישן לעומת אקסבוקס

אקסבוקס זו קונסולת משחקים מרשימה מבית מייקרוסופט שמתאימה לכל שכבת גיל שהיא. יש לקונסולה מטרה מוצהרת, והיא להתאים באופן ייחודי לכולם. פלייסטיישן? זוהי המתחרה העיקרית של אקסבוקס, עם קונסולת משחקים מצוינת ואיכותית המותאמת לטלוויזיית 4K. התחרות בין השתיים אמנם קשה, אך הבחירה, בסופו של דבר, קשור להעדפה אישית.

 

יש מספר פרמטרים בהם תוכלו להיעזר בבואכם לבחור את המכשיר המתאים לכם ביותר. כאשר מדובר בהתאמה לטלוויזיית 4K, הרי שפלייסטיישן מתאימה יותר, אולם רק עבר מספר משחקים. אקסבוקס, לעומת זאת, תומכת בשיטת HDR ומאפשרת לכם ליהנות מרזולוציה גבוהה מאוד ואיכות צבע מגוונת ועשירה. הפתרון הטוב ביותר במהלך ההתלבטות לגבי השניים היא לנסות את שתי הקונסולות ולזהות שת ההבדלים בעצמכם ובאופן ממשי. 

 

לאקסבוקס מחובר חשבון מייקרוסופט המאפשר לכם לשתף עם עוד מכשיר אקסבוקס בבית את המשחקים ומנוי GOLD כך שתוכלו לקנות משחק פעם אחת ולשחק בו בקונסולה נוספת המשוייכת לחשבון אחר אשר מחוברים יחד כבני משפחה. כך שאם יש לכם 2 קונסולות בבית שווה מאוד לחשוב על נושא זה.

 

מה עוד חשוב לדעת כאשר משווים בין שתי הקונסולות? אקסבוקס מגיעה עם כמה דגמים שונים הכוללים שדרוגים וחידושים מבחינת קומפקטיות ועיצוב המוצר. אסתטיות וקומפקטיות הן תכונות חשובות לכם? ייתכן שזהו הפתרון העדיף עבורכם.

פלייסטיישן מגיעה בעיצוב אולי מגושם יותר, אך הדבר גם תלוי בגרסה. אם המשחקים עצמם חשובים עבורכם יותר מהעיצוב, ייתכן שתרצו להעדיף את פלייסטיישן; מצד שני, אם יש לכם רגישות עיצובית גבוהה, ייתכן שתרצו לבחור מוצר המשתלב בעיצובו עם הדירה והסלון.

 

מובן שבסופו של יום הכל עניין של העדפה אישית, כאשר אם יש לכם העדפה לקונסולה כלשהי – לכו על הבחירה הזו. אנו חיים בתקופה המאפשרת שפע אפשרויות כך שכל אחת יכולה לבחור את קונסולת המשחקים האידיאלית עבורה.

 

עוד על משחקים מכאן ומכאן

ללא ספק, הקרב הרציני ביותר בין שתי הקונסולות אינו מסתכם בנוחות השלט או בחומרה, אלא במשחקים ובמבחר – שחלקם אקסקלוסיביים לדגם אחד בלבד, מה שיכול להכריע את הכף לטובת קונסולה כזו או אחרת. המשותף לכל המשחקים המוכרים ביותר בימינו (Spiderman, God of War ועוד כמה משחקים טובים) הוא שניתן לשחק בהם אך ורק בפלייסטיישן. חבל ששחקני אקסבוקס לא יוכלו להפיק את ההנאה הרבה מהמשחקים הגאוניים האלו שבלעדיים לפלייסטיישן. יש אנשים רבים המחזיקים את 2 הקונסולות כדי שיוכלו לחוות את כל המשחקים.

 

PlayStation VR

אם לא הצלחתם להתרשם מהמשחקים האקסקלוסיביים מבית סוני, המשיכו לקרוא כדי להגיע למצב של הכרעה. כולנו שמענו של מערכת המציאות המדומה שמתחילה להשתלט גם על עולם הגיימינג ומצליחה לספק חוויית משחק מהמתקדמות ביותר האפשריות. זו נכון שרוב המשחקים הקיימים הם די עלובים ואפשר להשתעמם מהם תוך זמן די קצר, אבל כשמגיע משחק שווה, הרי שאין בנמצא חוויה טובה מזו. אוהבים משחקיי אימה הגורמים לבטן שלכם להתהפך? אתם בוודאי יודעים שזוהי חוויה ששווה פשוט כל רגע וכל שנייה ממנה.

 

עולם המשחקים הוירטואלי הוא עולם נהדר (שעשוי להיות גם ממכר לעתים) שיעניק לכם חיים משוגעים וכמעט בלתי אפשריים.

עם זאת, גם לאקסבוקס של מייקרוסופט יש כמה דברים טובים בארסנל המשחקים שלהם – ואנחנו מדברים על משחקים איכותיים ובלעדיים כדוגמת Gears of War, Halo ומשחק הזומבים – שהוא ככל הנראה מהמהנים בהיסטוריה של ז'אנר זה.

 

סיכום

במאמר זה ניסינו להעביר לכם מן התחושה שבכל אחת מהקונסולות הגדולות של ימינו. תוכלו לבצע מחקר המשך וללמוד עוד – אם עדיין לא החלטתם איזה מהן תרצו לרכוש.

חשוב שתזכרו ששתי הקונסולות מעולות ולשתיהן יתרונות שונים, אתם צריכים להחליט איזה יתרון משחק יותר עבורכם.