רוכשים תנור? כדאי שתכירו תכניות שונות בתנורים

בשוק בימינו ניתן למצוא שפע של תנורים מסוגים שונים. לפני רכישה של תנור חדש לבית, רצוי לבחון את הפרמטרים המרכזיים שיעזרו בשימוש קל יותר וגם יבטיחו התאמה טובה יותר לצרכי הבישול והאפייה הספציפיים אצלכם בבית.

 

זה נכון שבימים עברו היה הרבה יותר קל לבחור תנור – מהסיבה הפשוטה שהמבחר לא היה כל כך גדול, ובנוסף – התנורים כולם פעלו לפי עיקרון דומה, עם גופי חימום פשוטים – וזהו. בימינו, נדרש הצרכן לבחור מתוך היצע של תכניות הפעלה (שרק הולך וגדל), תוך למידת מונחים חדשים כגון פירוליטי, טורבו ועוד. עם זאת, מדובר בהליך פשוט הרבה יותר ממה שנדמה; כי בסך הכל עיקרון הפעולה נותר זהה – כאשר מספר רכיבים נוספו לשיפור ביצועי התנור. המשיכו לקרוא כדי ללמוד יותר אודות תכניות הפעלה שונות של תנורים נפוצים בני ימינו.

תכניות הפעלה של תנורים

תכנית הפעלה קובעת את אופן הפעולה של מערכת החימום על-פי סוגי האפייה והבישול הרצויים. בתנור הבסיסי ביותר (שנקרא תנור מסורתי או תנור סטאטי) מורכבים שני גופי חימום (תחתון ועליון) – והוא מאפשר מגוון יפה של סוגי אפייה ובישול. תנורים מתקדמים יותר הם תנורי מולטי-סיסטם שכולים טורבו / טורבו אקטיבי ומאפשרים מגוון גדול אף יותר של סוגי אפייה ובישול, נוסף על בישול מספר סוגי מזון בו זמנית.

כדאי לבחור בתנור המאפשר את תכניות ההפעלה הנחוצות לכם ביותר ולא להשקיע בתנור יקר רק עקב מספר התכניות האפשריות הגדול שהוא מציע. חקרו וסקרו ברשת האינטרנט את האפשרויות שלכם בכדי למצוא את התנור המתאים לכם ביותר. 

ארבע תכניות ההפעלה הבסיסיות של התנור המודרני

אפייה רגילה – מכונה גם פיזור חום סטאטי (רגיל). בתכנית פעילים שני גופי החימום הפולטים חום על-ידי זרימה טבעית לחלל התנור. התכנית מתאימה להכנה של עוגות, לחמים, בישול, השחמה, צלייה, תבשילים איטיים, תבשילי קדירה ויותר. ישנם תנורים עם גוף חימום עליון גלוי המשמש להקרמה ולגריל. חסרון השיטה טמון בפיזור חום בלתי אחיד. השיטה גם פחות מתאימה לכמויות מזון גדולות ולבישול יותר מתבנית בודדת.

 

טורבו – מכונה גם טורבו פסיבי או חום חצי מאולץ. תתעניינו בוודאי לדעת שכל תנור עם תכנית טורבו מוגדר גם מולטי-סיסטם. טורבו זהו מאוורר המותקן בדופן התנור האחורית ומיועד לפזר חום בצורה שווה בתא האפייה. הטורבו המיוצר בישראל הוא חלש יותר ופחות יעיל ושימושי מהטורבו המקורי.

 

טורבו אקטיבי – מכונה אוורור מאולץ / חום מאולץ. מדובר בגוף חימום עגול הקבוע מאחורי המאוורר; הוא מאפשר אפייה ובישול ללא הפעלה של רכיבים נוספים, כמו גם לבישול בו-זמני של מספר תבניות עם סוגים שונים של מזון, בלא ערבוב טעמים וריחות. טורבו אקטיבי מאפשר תוצאות מספקות יותר בהכנת כמויות מזון גדולות יותר, קיצור זמן הבישול ובישול בטמפרטורה נמוכה יותר. החיסרון? ישנם סוגי מזון מסוימים שעשויים להתייבש, כגון – דגים, נתחי בשר דקים, חלקי עוף קטנים וירקות עדינים.

 

גריל  – זהו גוף חימום נוסף עם הספק גבוה; הוא מותקן בתקרת התנור ומקרין היישר על המזון. הגריל מיועד לצליית נתחי בשר קטנים, הקרמה, קלייה, השחמה ועבודה בשילוב רכיבים אחרים.

 

תכונות נוספות של התנור

טמפרטורה. תנור סטנדרטי בן ימינו מספק לרוב טמפרטורה מרבית של 250 מעלות. ייתכן שתרצו תנור המאפשר טמפרטורות גבוהות יותר.