רכישת בימבה לילד - סתם צעצוע או עזרה בהתפתחות

כל הורה טרי יותר או פחות, מחכה לרגע שבו הילד שלו יגיע לגיל שבו הוא יכול להתחיל להשתמש בבימבה. בימבה מהווה את אחד הצעצועים האטרקטיביים והאהובים ביותר עבור לא מעט פעוטות וכאשר הפעוט מגיע לגיל שהוא כבר יכול לרכב על בימבה באופן עצמאי, הוריו מעוניינים לרכוש עבורו את הבימבה הטובה ביותר. אם חשבתם שבימבה מהווה צעצוע אשר מספק הנאה ובילוי לילד בלבד, אז כדאי מאוד שתדעו שהבימבה חיונית מאוד גם עבור ההתפתחות של הפעוט. לכן, בטרם רוכשים בימבה, כדאי להתוודע אל כלל הפרמטרים שיש לבחון, על מנת לבצע את הבחירה בבימבה הנכונה והמתאימה ביותר לילד שלכם.

מדוע כדאי לרכוש בימבה

הבימבה כאמור מהווה צעצוע מוכר מאוד ופופולארי מאוד בקרב תינוקות, פעוטות ואף ילדים. לבימבה יש תרומה משמעותית להתפתחות תינוקות וילדים וניתן לרכוש אותה כבר כאשר התינוק מגיע לגיל שנה. הבימבה מסייעת לילד בתחום הגרייה התחושתית של תנועה במרחב. התינוק מרגיש כיצד הוא מפעיל את גופו, על מנת שהבימבה תנוע וכן, כיצד עליו לכוון את גופו על מנת שהבימבה תנוע במרחב עבור הכיוון הרצוי לו ובמהירות הרצויה שלו. מעבר לכך, הבימבה דורשת מהפעוט לתאם בין העיניים, הידיים והרגליים שלו, על מנת לנוע בה. הבימבה מסייעת בחיזוק שרירי הגוף ומאפשרת לתינוק להתמצא בכל מה שקשור לתפיסה מרחבית. ניתן לומר שלבימבה יש ערך משמעותי מאוד, בתהליך ההתפתחות של התינוקות ולכן, כדאי מאוד לרכוש אותה לתינוק או לפעוט, כבר כאשר הוא בשל להשתמש בה ויכול להפיק ממנה את כלל היתרונות הטמונים בתחום ההתפתחותי וכמובן, את ההנאה שבנסיעה כל בימבה. אם אתם תוהים מתי ניתן לדעת שהתינוק כבר יכול להשתמש בבימבה, הרי שכבר כאשר הוא מתחיל ללכת באופן עצמאי עם סיוע של רהיטים, הוא יכול להשתמש בבימבה.

כיצד תבחרו את הבימבה הטובה ביותר עבור הילד שלכם

אם תחפשו באינטרנט או תכנסו לחנויות צעצועים, תוכלו לגלות כי כיום ניתן למצוא מגוון רחב של בימבות, בסוגים שונים, בדגמים שונים, מחומרים שונים ועוד. הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לבחור מבין ההיצע הרב, את הבימבה הנכונה והמתאימה לילד שלכם:

  1. על אף שלא מעט הורים מעוניינים לרכוש בימבה עם טבעת הגנה סביב הכיסא שלה, אשר תאפשר להם להגן על הילדים שלהם מפני נפילה, הרי שמבחינה התפתחותית, עדיף לרכוש בימבה ללא טבעת הגנה, על מנת לאפשר לילד ללמוד לרדת ולעלות על הבימבה בחופשיות ובצורה נוחה

  2. חשוב מאוד לקחת את הילד אתכם כאשר אתם מעוניינים לרכוש עבורו בימבה, על מנת לבדוק האם העקבים של הילד על הרצפה. כאשר העקבים של הילד על הרצפה, הוא יוכל לדחוף את הבימבה בצורה יעילה יותר

  3. כדאי לרכוש בימבה איכותית, מחומר עמיד ובטיחותי, אשר תספק את ההנאה הרבה ביותר לילד שלכם מחד ומאידך, תבטיח כי הבימבה בטוחה עבורו ברמה מספקת.

  4. אם יש בימבות של מותגים מוכרים יותר הידועים בצעצועי ההתפתחות האיכותיים שלהם עבור תינוקות וילדים ומנגד, בימבות של חברות לא מוכרות, העדיפו את הבימבות של החברות המוכרות

  5. ותרו על בימבה המשלבת אורות וצלילים אשר יסיחו את דעתו של הפעוט מהעיקר שהוא: נסיעה על הבימבה.

רכישת בימבה ראשונה עבור הילד שלכם, זהו ללא ספק דבר מרגש. על מנת שהילד שלכם יפיק את התועלת וההנאה המשמעותיים ביותר מהבימבה שתרכשו עבורו, כדאי שתבצעו את הליך הרכישה בצורה חכמה.