5 טיפים חשובים לצמיחת העסק שלכם

 

לצערנו הרב רוב העסקים החדשים הנפתחים נסגרים בתוך שנתיים מרגע שנפתחו ואחוז גבוה יותר של עסקים נסגרים בתום 5 שנים מהרגע שנפתחו. לעתים רבות הסיבות תלויות גם בגורמים שלא קשורים בהכרח לבעל העסק, כמו למשל חוקים חדשים המקשים על עצמאיים, משבר כלכלי כלשהו שפגע בעסקים או תעשייה שנמצאת במצב ירידה. עם זאת, בעל עסק שהשקיע בהכשרה המקצועית של עצמו יוכל לקיים ולקדם את העסק החל מהשלב הראשוני שצריך לשרוד ולבנות מוניטין וקהל לקוחות ראשוני ועד צמיחה הדרגתית של העסק. הכוונה היא גם להשקעה בהתפתחות האישית, גם בידע המקצועי בתחום, גם בכלים שונים לשיפור העבודה, גם באיך למצוא עובדים נכונים ולנהל אותם וכמובן גם בהכשרה פיננסית הנחשבת לאחת הסיבות העיקריות לכך שעסקים נסגרים מהר מאוד.

5 טיפים חשובים לשרוד את השנים הראשונות של העסק וכמובן לצמוח:

טיפ 1# - להכיר את השטח – לפני שאתם פותחים עסק, או כאשר אתם בימים הראשונים בעסק שלכם, כדאי להכיר היטב מה דורש ניהול עסק ומה כדאי לכם ללמוד על התחום שלכם ועל ניהול העסק. לעסק יש עלויות הקמה גבוהות, כמעט לא משנה באיזה עסק מדובר, שלא נדבר על כלים, מצרכים, משאבים, חומרי גלם, בניית תשתיות, עלויות פרסום ועוד.

 

טיפ 2# - להשיג את הכסף הראשוני לתפעול העסק ללא הלוואות – הון אישי להקמת עסק הנו חיוני, במיוחד בשנה הראשונה של תפעול העסק ועד הבאת הלקוחות הראשונים שכספיהם אמורים לעזור לפתח את העסק. העניין הוא שמרבית בעלי העסקים נוטים לקחת הלוואות כדי לפתוח את העסק ושוכחים שצריך גם להחזיר אותן בכל חודש ועוד עם ריבית ואלה מתווספות להוצאות החודשיות של העסק. השתדלו להשיג את הכסף הראשוני להקמת העסק ואחזקתו בחודשים הראשונים ללא הלוואה ואם כבר לקחתם הלוואה אז עדיף כזו עם ריבית נמוכה או הלוואה בערבות המדינה.

 

טיפ 3# - בנו תכנית עסקית – נשמע נדוש? מרבית היזמים ישר מתחילים לעבוד על העסק בלי תוכנית מסודרת, בלי לאפיין את העסק, את קהל היעד שלו, המוצרים, השירותים, כיצד הם יגיעו אליהם. בתוכנית העסקית לא רק שיש לכם תכנון ל5 שנים קדימה אלא שאתם גם מכירים היטב בהוצאות שלכם, אוספים מידע על קהל היעד שלכם, על המתחרים שלכם ובונים את האישיות של העסק שלכם.

 

טיפ 4# - להתנהל נכון עם הכסף – קחו קורס לניהול פיננסי של עסק ולמדו היטב כיצד להתנהל עם הכסף בעסק שלכם. עקבו היטב אחר ההוצאות הראשוניות והוצאות התפעול של העסק, הפחיתו הוצאות היכן שאפשר והשתדלו להגיע מהר מאוד למצב של איזון או רווח. אם צריך – תתחילו ממשרד קטן יותר, רכשו פחות משאבים, השתמשו במחשבים/מכונות יד שנייה וכו'.

 

טיפ 5# - לדעת לתמחר נכון – תמחור גבוה מדי של המוצרים/השירותים שלכם עשוי לגרום ללקוחות להעדיף את המתחרים שלכם. כמו כן תמחור זול מדי עשוי להציג ללקוחות תדמית של עסק/בעל עסק עם שירותים/מוצרים פשוטים, ללא ניסיון וחסרות ביטחון שעשויה לפגוע גם כן בסיכוי לסגור עסקה. מצאו את האיזון הנכון לגבוה מחירים בממוצע השוק המקובל. אם תרצו להעלות מחירים לאורך הזמן, עשו זאת כאשר תצברו קצת מוניטין ובסיס לקוחות שישמור עליכם במידה ולקוחות חדשים לא יאהבו את התמחור החדש.

 

לסיכום, הקמה ותפעול של עסק דורשת הון אישי, משאבים וזמן. הכשירו בידע מקצוע, בהתפתחות אישית ובקבלת החלטות נכונה בעסק שתגרום לכם להחזיק מעמד לאורך התקופה הראשונה, לבנות את העסק בצורה נכונה ולצמוח בצורה הדרגתית וכזו שתוכלו להתמודד עמה.

 

יש לכם עסק חדש ואתם מעוניינים בשירותי שיווק ופרסום?

מוזמנים ליצור קשר עם חברת לאוס מדיה ואינטראקטיב המספקת את כל שירותי הדיגיטל שעסק חדש צריך, לייעוץ חינם חייגו: 03-3727732.