בחירת כיור אבמטיה - 5 טיפים חשובים לפני רכישה

 

הכיורים אם פעם הם שימשו כתוספת הכרחית לבית, באופן הכי פשוט כמו להתקלח פעם ביום או לצחצח שיניים, הרי שהיום חדרי הרחצה בבית הפכו לחדרים המחייבים התייחסות משמעותית יותר מאי פעם בכל הקשור למרחב הביתי. ואילו הכיורים הפכו זה מכבר לאלמנט עיצובי מנצח בחדרי האמבטיה. לא פלא אם כן שאל מול המגוון אינסופי אנו מוצאים עצמנו נבוכים לא פעם כשאנו באים לרכוש כיור כזה. אז מה באמת חשוב, מהם הטיפים המשמעותיים שיש לשים להם לב בעת שבוחרים כיור אמבטיה עבור חדר הרחצה הפרטי שלכם.

סוגי כיורים ועיצובים

אם דיברנו על מבחר הרי שהאפשרויות העומדות לפנינו מרובות. ישנו כיור שקוע במשטח, כיור מונח על משטח, כיור שהוא אינטגרלי עם המשטח. קיימת גם אפשרות למשטח וכיור העושיים קוריאן או אבן טבעית וישנם גם משטחים פולימריים עם כיור אינטגרלי הנמכרים לרוב כיחידה אחת, מה שיכול לבוא לידי ביטוי בחסכון מבחינת המחיר. ישנם כמובן גם כיורים שהם סטנד פרי, כלומר כאלו העומדים בפני עצמם על רגל או אפילו שתיים.

 

גם החומרים שמהם עשויים הכיורים הם שונים. אם פעם היה מדובר בכיורי חרס מסורתיים, הרי שהיום הכיורים יכולים להיות מעץ, קוריאן, רזין או חומרים פולימריים שונים. ישנם גם כיורים מזכוכית, שיש גרניט ועוד. כמובן שהכיור המסורתי של החרס הוא הקל ביותר לתחזוקה ומוכיח עמידות גבוהה. אם בכל זאת תחליטו לבחור בסוג חומר אחר הרי שחשוב להתאימו אל השימוש העתידי של הכיור ולבחון האם הוא משרת ילדים או מבוגרים האם הוא מיועד לאורחים או לדירי הבית וכדומה.

 

ובנוסף, גם הצבעוניות השתנתה. אם פעם היו כיורי החרס לבנים הרי שהיום ישנם כיורים רבים שהם בעלי צבעוניות עזה. לכן מי שבוחר לדוגמה גוונים בהירים לחדר הרחצה שלו יכול לדאוג לשלב כיור בצבע עז שישמש אותו ככתב צבע מעניין. חשבו על חדר רחצה בהיר עם כיור אדום בוהק, או ירוק דשא ואולי כתום מנדרינה שלא לדבר על שחור או שילובים של זהב וכסף שהפכו למאוד פופולאריים כיום בחדרי הרחצה.

 

כיום פינו את מקומן הצורות המסורתיות של המלבן או העיגול, וניתן למצוא כיורים בשלל צורות וגזרות. יש כאלו שהם בצורת עלה או ספל קפה, כדור כדורגל ועוד כיד הדמיון הטובה. מיטב המעצבים טורחים כיום לעצב את תחום הסיטציה, והדבר בא לידי ביטוי בעיצובים השונים. אבל מעבר לעיצוב המיוחד רצוי לזכור כי יש לקחת בחשבון גם שיקולים של פרקטיות ולהתאים את הכיור לשימוש בו ולאוכלוסיה שעבורה הוא מיועד. בנוסף, כדאי להתחשב בשפה העיצובית הכללית של חדר האמבטיה שלכם, ולדאוג שהכיור יהיה תואם לסיגנון הכפרי או העתיק או המודרני, הצעיר או האורבני וכדומה.

 

טיפים חשובים לבחירת כיור חדר האמבטיה

יש לשים לב אם כן לגודל הכיור וצורת התקנה אשר צריכים להיות פועל יוצא של מכלול גורמים: הראשון, גודל חדר הרחצה, השני, היקף השימוש בו, והשלישי, מי המשתמשים (מבוגרים, ילדים וכד'). לכן כשאתם בוחרים כיור לחדר האמבטיה שלכם מומלץ להגיע עם מידות מדויקות של החלל, השתדלו לכלול גם סימון של פתחים, הווה אומר דלתות וחלונות, כדי לבחור את הכיור הנכון ביותר מבחינה פונקציונאלית.

 

באשר למיקום הכיור הרי שלא מומלץ למקם את הכיור מתחת לחלון, משום שכך לא תוכלו להציב מראה. רצוי אם כן שגם המראה ויחידת הכיור לא ימוקמו מול החלון זאת בשל השתקפות האור במראה.

 

 אם אתם רוכשים כיור מונח, שימו לב שיש להתחשב בגובה הכיור ולוודא שסך הגובה של הכיור והארון הוא כ- 80-90 ס"מ. אחרת התוצאה תהיה - כיור גבוה מדי לשימוש. לעומת זאת, התקנה שקועה של כיור במשטח מחייבת מדידה מדויקת של איש השיש שלכם.

 

בחירת סוג הכיור, וכן סוג ההתקנה, גודלו והחומר ממנו הוא עשוי תלויה כאמור בסוג השימוש. בשירותי האורחים, לדוגמה, נעשה שימוש בהיקף מוגבל. לכן לכאן ניתן לבחור בכיור מונח, לא גדול מאוד ודקורטיבי, אך זוהי אינה ההמלצה עבור חדרי הרחצה המרכזיים.

 

שימו לב שכשמדובר בחללים קטנים כשירותי אורחים, מומלץ לרכוש כיור המתאים להתקנת צד של הברז.