נעל טובה = בריאות

בחירה נכונה של נעליים עשויה להשפיע משמעותית על איכות חייכם, ובעיקר אם אתם סובלים מעניינים כמו בעיות גב, בעיות ברכיים ובעיות פיסיות אחרות. יתרה מכך, מחקרים מצביעים על קשר מובהק בין בחירה שגויה של סוג הנעליים לבין הופעות של בעיות ברכיים או בעיות אחרות. לאור זאת, אם אתם סובלים מבעיות כאלו, עליכם לדאוג  לאבזרים מתאימים שיקלו על התנהלותכם היומיומית – ובעיקר אם נדרשת תנועה במרחב או עמידה ממושכת. המשיכו לקרוא כדי ללמוד יותר על בחירה נכונה של נעליים.

 

כאבי ברכיים – מהם הפרמטרים המשפיעים בנוגע לנעליים?

נעליים מתאימות וטובות משפיעות על היבטים שונים בחיים – כולל יציבה ואפילו על שפת גוף. על כן, בזמן שאתם בוחרים ומתאימים נעלי הליכה או נעלי ספורט, כדי לבחון פרמטרים כגון – עובי סוליה, המעניקה תמיכה חיונית לרגל; מרכזי כבידה – סיבה מרכזית לכאבים במקומות שונים בגוף, עקב פיזור לא מתאים של הכובד. נעליים איכותיות מאפשרות פיזור טוב יותר של משקל הגוף על כפות הרגליים, באופן המקל גם על הברכיים, בין השאר; אחיזת הרגל – נעל המותאמת היטב לרגל מאפשרות עיטוף מיטבי של הרקמות הרכות; חומר אטום או נושם – חיוני עבור פעילות ספורטיבית בעיקר – הדורשת תמיכה טובה להפחתת לחץ על הברכיים

נעלי מותג דווקא?

שאלה נפוצה בנושא היא – האם משתלם באמת לרכוש נעלי מותג יקרות, או שאפשר להסתפק גם בנעליים הזולות יותר. ישנם מקרים רבים בהחלטות מסוג זה, שיש לקחת מחשבון שמדובר לא רק במותג, אלא גם בערבות חשובה כי מדובר בנעליים באיכות טובה. עם זאת, חשוב לבחור בנעליים עם עיצוב ארגונומי המתאים לכם – במטרה לאפשר פיזור משקל נכון יותר. נעליים טובות גם יאפשרו לכם להגיע להישגים ספורטיביים טובים יותר – ומבלי שזה יבוא על חשבון בריאות השלד.

בחירת נעליים נכונה ולכל מטרה שהיא

נציין כי נעלי ספורט איכותיות הן טובות לא רק לספורטאים ולעוסקים בספורט, אלא גם לאנשים שאינם בהכרח עוסקים בספורט באופן קבוע בעקבי. נעל איכותית מאפשרת לכם נוחות מרבית ברגליים, על מנת שתשובו הביתה בתחושה טובה לאחר יום עבודה ארוך, ובעיקר אם סובלים מכאבי ברכיים. אם אינכם בטוחים כיצד לבחור את זוג הנעליים הבא שלכם, כדאי לכם להיוועץ באורתופד מומחה אודות יצירה של סוליות מותאמות לתמיכה משופרת ברגל.

 

מידות

חלק חיוני ואף הכרחי בהליך רכישת נעליים בריאות ונוחות הוא שלב המדידה. יש למדוד נעליים – ובעיקר אם הן אמורות להיות בריאות ונוחות עבורכם. בעת המדידה אתם בודקים את עיצוב הנעל ואת האופן בה היא "מתלבשת" על הרגל שלכם, חשים את הנוחות ואת מגע הרגל עם הסוליה, בודקים את גישות הסוליה ואת איכות החומר שעוטף את הרגל וכו'.

 

איכות החומרים

גורם בעל חשיבות רבה לנוחות שתרגישו בנעליים, הוא סוג הבד שממנו הנעל עשויה. עדיפות עליונה היא נעליים העשויות מחומר דמוי עור – שהינן עמידות ואלסטיות יותר (מתרחבות בהתאם לכף הרגל), מונעות באופן מיטבי חדירת נוזלים – ובאופן כללי אווריריות יותר, שזוהי תכונה חיונית ביותר במזג אוויר ים תיכוני.

 

אז מה עושים עכשיו?

אם עדיין אינכם בטוחים בדבר רכישת זוג הנעליים הבא שלכם, נראה שאתם זקוקים לעוד זמן מחקר עצמאי שתוכלו לבצע בעזרת רשת האינטרנט. המשיכו לקרוא עוד על נעלי נוחות או נעלי בריאות על מנת ללמוד יותר כיצד לבחור את הנעל הטובה והמתאימה ביותר עבורכם, לטובת רגל בריאה ובריאות מיטבית למשך שנים רבות.